Wybór odpowiednich płytek na podłogę garażu może wydawać się trudny. Jednak przy odrobinie planowania ten problem jest do opanowania.
Podobnie jak w domu, podłoga w garażu powinna być solidna, dobrze wyglądać, a przede wszystkim być łatwa w pielęgnacji. Z góry wyklucza to kilka rodzajów wykładzin podłogowych. Jednak nie dotyczy to ceramicznych płytek garażowych. Stylowe i eleganckie płytki techniczne do garażu zapewniają solidne wsparcie i niezrównaną wytrzymałość.
Jakie płytki do garażu?
Podłoga, po której regularnie jeździ samochód, musi być niezwykle twarda i wytrzymała, wytrzymać nacisk ładunku. Drugą nieodzowną cechą płytek garażowych jest odporność na ścieranie. To samo dotyczy kotłowni, gdzie podłoga jest obciążona ciężarem pieca, oraz piwnicy, gdzie często na półkach przechowujemy ciężkie przedmioty. Ponadto płytki powinny być odporne na zabrudzenia. Warto wybrać twardą kamionkę techniczną o najwyższych parametrach. Estetyka, podobnie jak w przypadku pomieszczeń gospodarczych, nie jest najważniejsza, chociaż również ma znaczenie.
Czy istnieją idealne płytki techniczne do garażu?
Poszukując odpowiedniej podłogi, trudno jest znaleźć nie tylko idealną podłogą do domu czy mieszkania. To także ogromne wyzwanie w przypadku wyboru podłogi do garażu. Podłoga powinna być łatwa w pielęgnacji, solidna i wytrzymała oraz oczywiście dobrze wyglądać.
Idealne płytki techniczne do garażu w stonowanych kolorach (od ciemnej czerni do jaśniejszych odcieni szarości lub piasku) doskonale prezentują się w każdym garażu. Powierzchnia bazująca na stylowym kamieniu naturalnym sprawi, że płytka spełni nawet najwyższe wymagania wizualne.
Jednak płytki nie powinny tylko zachwycać swoim wyglądem, ale przede wszystkim spełniać wymagania technicznie, tak aby mogły być długo użytkowane w garażu.
Płytki techniczne do garażu, dzięki grubości 8 mm i przeszklonej powierzchni z łatwością wytrzymają codzienną jazdę samochodem. Idealny jest gres porcelanowy, który posiada profil antypoślizgowy o klasie antypoślizgowości r10. Dzięki temu unikniemy utraty równowagi podczas wysiadania z samochodu, nawet na wilgotnej powierzchni.
Małe czy duże płytki?
Decydując się na rozmiar płytek, należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Większe formaty polecane są do bardziej przestronnych pomieszczeń. Z drugiej strony płytki wielkoformatowe, które można układać z minimalnymi, prawie niewidocznymi fugami optycznie powiększają pomieszczenie. W ten sposób można zwiększyć efekt wizualny na małej przestrzeni.
Małe płytki są również funkcjonalnym wyborem do małej przestrzeni, ponieważ są łatwiejsze w układaniu. Nie trzeba ich znacznie przycinać, oszczędzając pracę wykonawcy i skracając czas remontu.