Wynajem busa z kierowcą – czym się kierować

Wielu ludzi rezygnuje z podróżowania własnym samochodem w dalszą trasę. Często wybierają busa wtedy, gdy muszą dostać się na lotnisko albo dojechać większą grupą w delegację do innego miasta. Z wynajmu busa z kierowcą korzystają też organizatorzy imprez, np. wesel, gdy po uroczystości trzeba odwieźć gości.

Gdzie znaleźć kierowcę z busem?

Wielu przedsiębiorców oferuje Wynajem busa z kierowcą na lokalnych forach ogłoszeniowych. Warto sprawdzać grupy w mediach społecznościowych i okoliczne portale internetowe.

Każdy, kto woli, by oferty wynajmu busa z kierowcą pojawiły się na zawołanie, samodzielnie może napisać takie ogłoszenie i poczekać na zgłoszenia kierowców.

Poza tym niektóre duże firmy przewozowe mają wśród swoich usług także wynajęcie busa razem z kierowcą. Może być to nieco droższe niż w przypadku osób prywatnych, które mają busa i w ten sposób dorabiają. Jednak z drugiej strony można wtedy liczyć na doświadczonego kierowcę.

Co sprawdzić przed podpisaniem umowy na wynajem busa z kierowcą?

Przed podpisaniem umowy z kierowcą warto obejrzeć samochód. Większość tych, które obecnie poruszają się po drogach to nowoczesne busy, w których podróżuje się bardzo wygodnie. Niestety jednak może zdarzyć się tak, że samochód jest w złym stanie technicznym i podróżowanie nim nie będzie należeć do bezpiecznych.

Przed podpisaniem umowy najlepiej sprawdzić, jakie opinie firmie przewozowej wystawili inni klienci. Jeśli wśród nich pojawią się takie, z których wynika, że kierowca się spóźnił, czy nie znał trasy, lepiej zrezygnować z usługi.

Co powinna określać umowa wynajmu busa z kierowcą?

W umowie powinny znajdować się szczegółowe informacje na temat warunków najmu. Busa można wynająć na cały dzień – wtedy kierowca oczekuje w miejscu docelowym na pasażerów, by odwieźć ich z powrotem do domu.

Istotna jest również forma rozliczenia. Niektóre firmy przewozowe pobierają stałą opłatę i kilometrówkę, która uzależniona jest od cen paliw.

Warto też zabezpieczyć się przed ewentualną rezygnacją i doprecyzować, jakie koszty ponosi wynajmujący w sytuacji, w której rezygnuje z przejazdu.