Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek we Włoszech?

We Włoszech każdego dnia na drogach dochodzi do wielu wypadków komunikacyjnych. W niektórych z nich uczestniczą także polscy obywatele. Nieznajomość języka czy przepisów prawa w tej sytuacji jest bardzo dużą przeszkodą. Dlatego warto skorzystać z pomocy prawnej oferowanej przez polskich adwokatów.

Wypadek samochodowy we Włoszech – co zrobić?

W razie wypadku na drodze we Włoszech należy zachować się w taki sam sposób jak w Polsce. Przede wszystkim w przypadku, gdy są ranni, to na początku należy wezwać karetkę. Drugim telefonem, który należy wykonać, jest zadzwonienie na policję. Oczywiście należy spisać wszystkie dane sprawcy, czyli dane personalne, numer polisy oraz dane świadków.

Dostępne są gotowe formularze do wypełnienia, które warto zawsze mieć w samochodzie. Wyjeżdżając za granicę, najlepiej mieć dwujęzyczną wersję. Bardzo ważne jest, aby sprawca podpisał ten formularz. Należy także pamiętać, aby nie podpisywać żadnych dokumentów w języku, którego się nie zna.

Wypadek we Włoszech – kto może dostać odszkodowanie?

Odszkodowanie za wypadek we Włoszech może otrzymać kierowca, pasażerowie, rowerzyści uczestniczący w kolizji, a także piesi potrąceni przez kierowcę. Wysokość odszkodowania oraz długość procesu dochodzenia wypłaty zależny jest od wielu czynników. Niekiedy cała procedura może zająć nawet kilka miesięcy.

Jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu, to czas wypłaty odszkodowania za Wypadek samochodowy we Włoszech może znacznie się wydłużyć. Z wnioskiem o wypłatę odszkodowania poszkodowana osoba może wystąpić nawet w ciągu dwóch lat od wystąpienia zdarzenia.

Jak duże odszkodowanie za wypadek we Włoszech można otrzymać?

Wypadek we Włoszech może przytrafić się na drodze lub w pracy. Należy pamiętać, że w każdym kraju można starać się o wypłatę odszkodowania. Oczywiście należy znać przepisy i wiedzieć, kiedy i do jakiej placówki się udać. Najlepszym sposobem jest zatrudnienie adwokata, który zajmie się wszystkimi formalnościami i będzie wiedzieć, jaką strategię obrać.

Wysokość odszkodowania jest ustalana przez sąd. Można ubiegać się o zwrot kosztów za leczenie i poniesione obrażenia. Także odszkodowanie może pokrywać czas rehabilitacji, w którym się nie pracuje.